Wiedza

Ocieplenie mieszkania/domu od wewnątrz

Decyzję o ociepleniu mieszkania podejmujemy z różnych względów, jednak pierwsze o czym musimy zadecydować to czy ocieplamy mieszkanie od wewnątrz czy od strony elewacji.

Kiedy ocieplamy od wewnątrz?

Izolowanie pomieszczeń od wewnątrz stosujemy z różnych powodów. Często decyzja o ociepleniu od wewnątrz nie zależy wyłącznie od nas, ponieważ na docieplenie zewnętrzne może się nie zgodzić administrator budynku, sąsiedzi lub konserwator. Podobnie jest w przypadku ryzyka zniszczenia elewacji czy zmian, na które nie możemy sobie pozwolić. Docieplenie od wewnątrz zmniejsza również znacznie koszty ogrzewania mieszkania, ponieważ lepsza izolacja cieplna zmniejsza konieczność dogrzewania pomieszczeń. Kolejnym z powodów docieplania mieszkania od wewnątrz jest zapobieganie rozwojowi grzybów i pleśni, które mogą pojawić się przy dużym stopniu wilgotności pomieszczeń. Należy pamiętać, że pleśń na ścianach to nie tylko defekt estetyczny, ale przede wszystkim zagrożenie dla naszego zdrowia, ponieważ powoduje ona wiele złożonych i przewlekłych chorób układu oddechowego, nerwowego i odpornościowego, a także wiele rodzajów alergii.

Docieplenie od wewnątrz – metody

Popularną metodą docieplania mieszkania od wewnątrz jest zastosowanie wełny mineralnej, czyli czasochłonne

okładanie ścian mineralnym włóknem. Powoli odchodzi się od tej metody, ponieważ jest ona czasochłonna i wymaga większych nakładów pracy.
Metoda ocieplania za pomocą płyt poliuteranowych polega na przyklejaniu ich punktowo lub na stelażu. Warstwa zewnętrzna tego docieplenia to płyty kartonowo-gipsowe. System dość dobrze izoluje, jednak wymaga fugowania przestrzeni pomiędzy płytami. Jest też mało bezpieczny, ponieważ płyty są wykonane z materiału palnego.
Metodą polecaną jest zastosowanie płyt klimatycznych, wykonanych z naturalnych surowców. Ten sposób docieplania jest bezpieczny (płyty są niepalne), a wysokie pH zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów na powierzchni ścian.

System Sensec – docieplenie od wewnątrz

Kiedy decydujemy się na docieplenie mieszkania od wewnątrz, doskonałą metodą jest system Sensec, z zastosowaniem płyt klimatycznych, wykonanych z niepalnego, w 100% naturalnego materiału, który do montażu nie wymaga stosowania stelaży i siatki podtynkowej. Ze względu na samodzielny montaż, metoda Sensec nie wymaga zatrudnienia ekipy montującej, przez co zaoszczędzamy czas i pieniądze. Montaż jest wyjątkowo prosty i sprawny, a gotową, ocieploną powierzchnię ściany możemy wykończyć w dowolny sposób z zachowaniem wskazówek instrukcji montażu. Bardzo szybko też zwrócą się koszty docieplenia, ponieważ odczujemy je już przy pierwszym sezonie grzewczym. System tego typu zapewnia też ochronę przed pożarem, ponieważ  płyty krzemianowo-wapniowe są niepalne (klasa A1). Zyskujemy więc ciepły i bezpieczny dom, ochronę przed groźnymi dla zdrowia grzybami i pleśnią, a przede wszystkim komfort domowników.

Wróć

Masz pytanie?

Z chęcią odpowiemy na pytania dotyczące radzenia sobie z wilgocią, pleśnią oraz termoizolacją wewnątrz budynku.

tel. +48 668 600 662
info@sensec.pl
fax: +48 32 720 09 11

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Więcej...